Стригучий лишай

Що таке стригучий лишай?

Стригучий лишай заразний, грибок, який його викликає, може вражати шкіру в різних місцях тіла. Стригучий лишай викликається цвілевим грибком, який називається дерматофітом. Цей грибок вражає шкіру і викликає сухі, лускаті плями на шкірі голови. Стригучий лишай поширюється трьома шляхами:

  1. Прямий контакт з інфікованою людиною.
  2. Контакт із інфікованими особистими речами, такими як одяг, постільна білизна та рушники.
  3. Контакт з тваринами, які хворіють на стригучий лишай.

Найчастіше стригучим лишаєм заражаються діти 2-10 років. Оскільки він легко поширюється від людини до людини, діти можуть отримати його в школі, дитячому садку або навіть на дитячому майданчику. Дорослі також можуть заразитися стригучим лишаєм і стати носіями, хоча і не так часто.

Основні симптоми стригучого лишаю на шкірі голови:

Круглі безволосі плями

Ці плями бувають червоними або сірими і лускатими. Вони можуть збільшуватися в розмірах.

Червоні плями, заповнені гноєм

Це важкі випадки і можуть бути надзвичайно болючими та чутливими.

Чорні крапки

Заражена ділянка може бути безволосою і гладкою, або волоски можуть нагадувати щетину.

шампунь при псоріазі

Квероксал шампунь

Шампунь для шкіри голови з ознаками лущення та свербіння

Стригучий лишай викликається дерматофітами, грибком, який може вражати різні ділянки тіла:
  • Нігті (мікоз)
  • Борода
  • Тіло
  • Зона статевих органів

Слід звернутися за медичною допомогою, при підозрі, що у вас або дитини є стригучий лишай на шкірі голови. Це ураження шкіри голови можна лікувати тільки за допомогою ліків, що відпускаються за рецептом.

Діагностика стригучого лишаю на шкірі голови.

Лікарю зазвичай достатньо фізичного огляду, щоб розпізнати та діагностувати стригучий лишай. Лікар також може взяти зішкріб з ураженої ділянки та розглянути його під мікроскопом, це метод називається мікроскопією. Якщо лікар не може визначити тип грибка за допомогою мікроскопії, він може направити культуру в лабораторію для отримання результатів.  Лабораторне дослідження зіскрібка можна використовувати для перевірки на наявність бактерій. Лікар може призначити курс антибіотиків, якщо є позитивні бактерії.

Лікування стригучого лишаю на шкірі голови

Оскільки шкіра голови відрізняється від решти шкіри, протигрибкові мазі та креми, які діють на мікоз стопи та інші грибкові інфекції, не діють на стригучий лишай на шкірі голови. Від стригучого лишаю на шкірі голови лікар призначить протигрибкові таблетки, які приймають всередину протягом 4-12 тижнів. Також можна використовувати протигрибковий шампунь, щоб прискорити час загоєння. Хоча шампунь сам по собі не позбавить від стригучого лишаю на шкірі голови, він захистить від розповсюдження і допоможе  контролювати інфекцію.

Догляд на домашніх умовах.

При виявленні стригучого лишаю, важливо випрати одяг і постільну білизну в гарячій воді з милом. Це знищить грибок і захистить від повторної появи після лікування. Втрачене волосся почне відростати після того, як ліки подіють. Щоб уникнути захворювання на стригучий лишай у майбутньому, не діліться особистими речами, такими як рушники, аксесуари для волосся або спортивний інвентар, з тими, хто інфікований стригучим лишаєм. Коні, собаки та кішки також можуть бути носіями стригучого лишаю. Якщо ви бачите тварину з круглими лисинами на шерсті, уникайте її.

Кошик