Лупа

Лупа

Лупа зустрічається приблизно у 50% населення.

лупа

Ви, напевно, бачили багато рекламних роликів, що демонструють відштовхуючий вигляд лупи на волоссі темного кольору, або темному одязі. Пластівці лупи є лусочками зі шкіри голови. Декілька лусочок можуть залишатись непоміченими, проте велика кількість викликає занепокоєння. Засохлі муси, спреї або гелі для волосся, які відшаровуються від волосся, а потім падають на плечі, також можуть нагадувати лупу.

Більшість людей з лупою насправді не страждають на сухість шкіри голови. Деякі люди нехтують регулярним миттям голови, вважаючи, що це призводить до сухості шкіри голови. Вони впевнені, що миття пошкоджує волосся та псує зачіску. Але луска з брудної голови накопичується і проявляється у вигляді надмірної лупи. На волосистій частині голови знаходяться фолікули з активними сальними залозами, які виробляють велику кількість жиру.

шампунь при псоріазі

Квероксал шампунь

Шампунь для шкіри голови з ознаками лущення та свербіння

Причини лупи

Сверблячка шкіри голови може бути викликана багатьма причинами. Контактний дерматит, спричинений алергією на фарбу для волосся, розчини для перманентної завивки або консервант шампуню, може викликати свербіння та надмірним лущенням волосяної частини голови. У поодиноких випадках грибки можуть викликати стан епідермісу, який дуже схожий на себорейний дерматит. Мікроскопічне дослідження лусочок допомагає виявити наявність грибка.

Частою причиною появи лупи є шкірне захворювання під назвою себорейний дерматит. Цей стан може викликати свербіння, лущіння, висип на шкірі, у вухах, на верхніх повіках, бровах, лобі, а іноді і на середній частині грудної клітки та спині.

Слід звернутися до лікаря, якщо шампуні від лупи не допомагають, може виникнути потреба застосування засобів з місцевими стероїдами або протигрибковими препаратами.

Роль грибка Malassezia у появі лупи є істотною, але оскільки вони є нормальними компонентами мікробіома шкіри, механізм захворювання невідомий.

Себорейний дерматит можна сплутати з контактним дерматитом, атопічним дерматитом та псоріазом. Щоб диференціювати ці стани, необхідно оцінити всю шкіру пацієнта, і, в окремих випадках, може знадобитися (біопсія шкіри) та представлення ділянки шкіри для діагностики. У пацієнтів із ослабленим імунітетом часто спостерігається виражена себорея.

Шампунь від лупи

Багато людей можуть контролювати свою лупу за допомогою спеціальних шампунів, доступних в аптеці. Ці шампуні проти лупи містять різні хімічні речовини, які корисні для зменшення запалення та масштабування себореї. Вони включають протигрибкові компоненти, саліцилову кислоту, сульфід селену, екстракт смоли та цинк.

Використовувати лікувальний шампунь не складно. Нанесіть невелику кількість шампуню на долоню та енергійно утріть його у вологе волосся. Потім акуратно помасажуйте шкіру голови кінчиками пальців. Шампунь повинен залишатися на шкірі голови близько п’яти хвилин, потім повністю змивається.

Кошик