Шкіра

Догляд за шкірою є важливою частиною підтримки здоров’я та краси.

Шкіра: зовнішній покрив тіла, який захищає від тепла та світла, травм та інфекції. Шкіра регулює температуру тіла і зберігає вологу, жир та вітамін D. Шкіра є найбільшим органом тіла. Вона складається з двох основних шарів: епідермісу і дерми. Зовнішній шар шкіри (епідерміс) в основному складається з плоских лусоподібних клітин, які називаються плоскими клітинами . Під плоскими клітинами знаходяться круглі клітини, які називаються базальними клітинами. Найглибша частина епідермісу також містить меланоцити, клітини, які виробляють меланін, який надає шкірі колір. Внутрішній шар шкіри (дерма) містить кровоносні та лімфатичні судини, волосяні фолікули та потові та сальні залози, піт допомагає регулювати температуру тіла, і шкірне сало допомагає захистити шкіру від пересихання. Піт і шкірне сало потрапляють на поверхню шкіри через крихітні отвори, які називаються порами.

Корисні поради, які допоможуть зберегти шкіру здоровою:

  • Очищуйте шкіру двічі на день: Ранкове та вечірнє очищення допомагають видалити забруднення, залишки макіяжу та надлишок жиру.
  • Використовуйте зволожуючий крем: Зволоження необхідне для всіх типів шкіри, навіть для жирної. Вибирайте крем відповідно до вашого типу шкіри.
  • Використовуйте сонцезахисний крем.
  • Споживайте більше фруктів і овочів: Вітаміни та антиоксиданти в овочах та фруктах допомагають зберегти шкіру здоровою.
  • Пийте достатньо води: Гідратація зсередини важлива для підтримки пружності та еластичності шкіри.
  • Фізична активність: Регулярні фізичні вправи покращують кровообіг і сприяють здоров’ю шкіри.
  • Регулярні відвідування дерматолога допоможуть вам визначити потреби шкіри та отримати рекомендації щодо догляду.
Кошик