Себорейний дерматит на обличчі

Себорейний дерматит на обличчі — це хронічне та рецидивне запальне захворювання шкіри, що виникає на ділянках обличчя, багатих сальними залозами. Клінічно він проявляється у вигляді червоних лускатих плям або бляшок, які часто супроводжуються свербінням.

Причини та фактори ризику

Причини себорейного дерматиту ще повністю не вивчені, але відомо, що дріжджі Malassezia, гормони, рівень шкірного сала та імунна відповідь відіграють важливу роль. Додаткові фактори, включаючи ліки, низькі температури та стрес, можуть погіршити стан.

Лікування та догляд

Доступні методи лікування не виліковують захворювання, але полегшують симптоми. Доступні різні фармакологічні методи лікування, включаючи протигрибкові засоби, кератолітики, місцеві стероїди низької дії та інгібітори кальциневрину. Усі вони мають свої переваги, але також можуть мати побічні ефекти.

Підтримуючий догляд

Себорейний дерматит на обличчі має тенденцію до хронічного рецидивуючого перебігу. Щоб уникнути тривалого використання ліків, місцеві нефармакологічні продукти, такі як косметичні засоби, можуть покращити клінічні результати. Продукти з антимікробними та протизапальними інгредієнтами, такими як цинк, піроктон оламін, дигідроавенантрамід, і стеарилгліциретинат, можуть прискорити відновлення шкіри та попередити загострення.

Рекомендації щодо догляду

Для всіх пацієнтів із себорейним дерматитом обличчя рекомендується використовувати спеціальні очищувальні засоби, зволожувачі і сонцезахисні креми.

Щоденний догляд за шкірою:

Себорейний дерматит на обличчі є хронічним захворюванням, у більшості пацієнтів з яким спостерігаються періоди ремісії та загострення. Тому важливо, щоб пацієнти мали щоденний базовий догляд за шкірою під час ремісії та активне лікування під час загострень.

Ранковий догляд:
  • Очищайте обличчя очищувальним гелем або миючою піною двічі на день.
  • Нанесіть косметичний гель або крем на обличчя.
  • За бажанням, нанесіть легкий шар косметичного макіяжу з високою толерантністю.
Вечірній догляд:
  • Видаліть макіяж міцелярною водою або очищувальним гелем.
  • Нанесіть косметичний гель або крем.
Догляд під час загострень:

Під час загострень дотримуйтесь тієї ж процедури очищення, що й у періоди ремісії. Якщо показано місцеве лікування, його слід наносити безпосередньо на уражену шкіру після очищення.

Кошик